Al mercat dels SUV grans-elèctrics de sis-seients, elONVOL'edició "Horse Success" L90 destaca amb els temes bàsics deempoderament cultural, comoditat de luxe i un bon rendiment. Com a edició especial anual construïdaNIOLa plataforma NT3.0 de 's, integra profundament l'experiència de confort familiar de nevera + pantalla gran + sofà amb elements culturals exclusius per a l'Any del Cavall. Amb una distància entre eixos ultra-llarga de 3110 mm, un sistema elèctric de-domini complet de 900 V i el mateix motor de carbur de silici que el NIO ET9, ofereix configuracions avançades més enllà de la seva classe. En competició amb rivals com Li L8 iDenza N9, destaca un avantatge competitiu distintiu i es converteix en una opció preferida per a les famílies que busquen tant la qualitat com el significat simbòlic. Des que els lliuraments van començar l'agost de 2025, els lliuraments acumulats d'ONVO L90 han superat les 43.000 unitats, ocupant el primer lloc en vendes de SUV grans elèctrics purs-, amb el rendiment del mercat que valida la força del seu producte.
Disseny exterior: potenciació cultural amb textura i significat


El SUV ONVO L90 continua amb el disseny de la fascia frontal tancada d'estil familiar-, combinat amb fars dividits. La part superior té llums de circulació diürna esveltes, mentre que la part inferior allotja els fars principals de matriu, proporcionant un reconeixement molt alt a la nit. En comparació amb el frontal més agressiu tecnològic delXpengG9, l'edició "Horse Success" d'ONVO L90 sembla més composta i majestuosa. Les línies suaus i arrodonides sense decoració innecessària satisfan les necessitats de baixa resistència dels vehicles elèctrics purs alhora que destaquen una textura de luxe. Detalls subtils i reflexius: l'emblema de la marca situat al centre utilitza un acabat brillant-que fa ressò de l'exclusiu color de la carrosseria Midnight Purple; el para-xocs inferior afegeix detalls cromats, millorant el refinament i afegint capes a la cara frontal, combinant perfectament amb la preferència dels usuaris familiars per un exterior digne.


El perfil lateral és elegant i allargat. Una longitud total de 5145 mm combinada amb una distància entre eixos ultra-llarga de 3110 mm ofereix proporcions equilibrades, garantint un ampli espai interior i una posició elegant i grandiosa. El pas de benvinguda elèctrica d'estil-pas a-ala d'ascensió-pas a pas és el més destacat; s'estén suaument quan s'obre, fent ressò visual de la moldura de l'ampit de la porta gravada amb Horse Success, millorant la comoditat d'embarcament i simbolitzant el progrés ascendent en la carrera i la vida. En comparació amb les línies més dures de l'Hyper HL, la ONVO L90 "Horse Success" Edition és més suau i fluida. Els envoltants de finestres cromats, combinats amb llandes radiants de 21 polzades de diversos radis, lliguen al simbolisme del disseny de Turning Fortune amb el tema de l'Any--del-Cavall, fent que el vehicle sigui luxós i ric culturalment. El port de càrrega del lateral està ocult, mantenint un perfil net; aquest detall atent és molt fàcil d'utilitzar.


La part posterior és senzilla i plena, formant un ressò perfecte amb la part davantera. El llum posterior LED-d'amplada completa és el punt destacat; la seva estructura de llum interna és delicada, creant una banda de llum contínua i uniforme quan s'encén a la nit, oferint més presència i reconeixement tecnològic que els llums posteriors de Voynex FREE. Un aleró lleugerament cap amunt no només millora l'esportivitat sinó que també optimitza el rendiment aerodinàmic a altes velocitats, millorant l'estabilitat. El para-xocs posterior combina adorns negres amb accents cromats i presenta un disseny d'escapament ocult exclusiu dels vehicles elèctrics purs, reforçant encara més el refinament i els atributs ambientals. La insígnia central ONVO L90 és clara i destacada, amb l'emblema Horse Success a continuació que identifica clarament el seu estat d'edició especial. En general, el disseny posterior és estable i de bon gust, s'adapta al posicionament d'un SUV gran i expressa connotacions culturals exclusives.
Cabina interior: confort de luxe, creant un saló mòbil familiar


L'edició "Horse Success" ONVO L90 adopta un concepte de disseny de cabina envoltant de cabina completa, posant èmfasi en la comoditat de luxe i la comoditat tecnològica. La consola central inclou una gran pantalla tàctil flotant d'alta resolució i un funcionament suau, combinada amb un tauler d'instruments totalment digital, pantalles LCD dels-seients posteriors i una pantalla d'entreteniment al sostre-, formant un ecosistema interconnectat multipantalla ric en tecnologia. En comparació amb el sistema d'informació d'entreteniment de Leapmotor C16, la seva interfície és més senzilla i intuïtiva, amb un disseny de funcions raonable i una dificultat d'aprenentatge baixa. La consola central utilitza materials suaus, combinats amb cuir Nappa bicolor Moon Elm Brown i Cloud Beige, que ofereixen un tacte delicat i suau; L'artesania de la costura fina millora eficaçment la qualitat interior general. El volant multifunció de tres radis té una adherència sòlida, amb adorns actualitzats amb el tema de l'any del cavall; La disposició dels botons és racional i fàcil d'utilitzar, mantenint una sensació de comoditat fins i tot durant una conducció llarga.




La distància entre eixos ultrallarga de 3.110 mm aporta una amplitud líder en la seva classe a l'ONVO L90 "Horse Success" Edition, amb una distribució de seients 2+2+2 perfectament adequada per a viatges familiars amb plena càrrega. Un passatger de 185 cm d'alçada a la fila davantera, després d'ajustar-se a una posició còmoda del seient, encara té un espai per al cap d'uns punys. Els seients de gravetat zero de la segona fila són un element destacat, que admeten l'ajust multi-angle, amb suport lumbar i reposacames dedicats, que alleugen la fatiga durant els recorreguts llargs. L'espai per a les cames és de més de dos punys, l'espai per al cap és ampli i la comoditat supera significativament la Lynk & Co 900. La tercera fila també funciona de manera excel·lent: fins i tot un passatger de 175 cm d'alçada no se sent estret a les cames; amb un disseny de sòl pla, el moviment de les cames del passatger mitjà no té restriccions, mantenint una bona comoditat fins i tot quan està completament ocupat. Els seients utilitzen pell Nappa amb una fermesa d'amortiment moderada, un suport equilibrat i un embolcall. Els reposacaps davanters estan brodats amb el text exclusiu Horse Success, destacant la identitat de l'edició especial a través dels detalls.


Els materials es seleccionen meticulosament; el quadre de comandament, els panells de les portes, la caixa dels recolzabraços i altres zones utilitzen materials suaus i pell Nappa; Els adorns de fusta i els accents cromats creen un ambient de cabina luxós i càlid. Les funcions familiars estan a tot arreu. Tots els models estandarditzen l'aire condicionat automàtic multizona, les sortides d'aire posteriors, la il·luminació ambiental interior i el sostre solar panoràmic. Els adorns alts afegeixen calefacció/ventilació/massatge dels seients, nevera a bord, sistema d'àudio Dynaudio i altres funcions de luxe. La interfície d'usuari d'infotainment adopta el tema Any-of-the-Horse; a l'inici mostra una pantalla de benedicció de l'any de cavall, i quan bloqueja el vehicle després de sortir, reprodueix un so de bloqueig de veïnatge de cavalls, creant una sensació altament cerimonial. S'inclou un kit d'accessoris personalitzat: coixins suaus com núvols impresos amb el logotip de Horse Success, catifes antilliscants de doble capa i taps de vàlvules gravats amb el text Scarlet Hoof Power, que reflecteixen una cura exclusiva i atenta i aporten més felicitat als viatges familiars.
Xassís i control de conducció: la comoditat primer, equilibrant el rendiment i l'estabilitat
L'edició "Horse Success" de l'ONVO L90, construïda sobre la plataforma NT3.0 de NIO, utilitza una suspensió davantera independent de doble braç i una combinació de suspensió independent de cinc braços posterior; alguns equipaments de gamma alta també equipen una suspensió pneumàtica amb un recorregut de fins a 100 mm. L'ajustament del xassís s'inclina cap a la comoditat de la família, alhora que ofereix un rendiment esportiu. El sistema de suspensió, combinat amb el sistema Cloud-Driving Intelligent Comfort, proporciona un excel·lent filtratge de vibracions i supressió del rodatge de la carrosseria. Fins i tot en carreteres irregulars, el vehicle manté l'estabilitat, oferint als passatgers una conducció suau. En comparació amb l'ajustament del xassís de Li L8, ONVO L90 presta més atenció a la delicadesa del filtratge de cops i l'ajust intel·ligent, donant lloc a una comoditat de conducció superior. estable i clar a alta velocitat, oferint una gran confiança al conductor. La versió amb tracció total es basa en la distribució ràpida del parell entre els motors davanter i posterior, suprimint eficaçment el gir de la carrosseria durant les corbes i millorant l'estabilitat de la conducció. La versió de tracció posterior se centra en una comoditat suau, que coincideix amb precisió amb les escenes de desplaçament diaris. La conducció general se sent sòlida i estable, sense sensació de flotació a altes velocitats, acceleració lineal i suau, alineant-se amb l'ajust de confort del xassís i les característiques suaus del tren motriu. S'adapta perfectament a les necessitats duals de comoditat i estabilitat dels usuaris familiars-ja siguin els desplaçaments a la ciutat o els desplaçaments autònoms de llarga distància, ofereix un viatge tranquil i agradable.


Potència i eficiència: fort i eficient, acabant amb l'ansietat del rang
El tren de propulsió és un dels avantatges principals de l'edició "Horse Success" d'ONVO L90. Basat en la tecnologia elèctrica de -domini complet de 900 V de NIO, equipat amb el mateix motor posterior de carbur de silici del NIO ET9, ofereix configuracions tant de tracció posterior com de tracció total per adaptar-se amb precisió a les diferents necessitats dels usuaris. La versió de tracció posterior utilitza un únic motor amb una potència màxima de 340 kW i una velocitat d'engranatge suau que ofereix una caixa de 340 kW i una velocitat suau. poder. Aconsegueix de 0 a 100 km/h en només 5,9 segons, satisfent totalment les necessitats diàries de desplaçaments diaris i avançaments per carretera. La versió amb tracció total afegeix un motor d'inducció asíncron davanter de 100 kW, que eleva la potència total del sistema a 440 kW i redueix l'acceleració de 0 a 100 km/h a 4,7 segons. La ràfega de potència supera amb escreix els companys com el Luxeed R9 de la mateixa classe, donant una forta sensació de retrocés alhora que equilibra la suavitat familiar amb el rendiment. El rendiment de la gamma també és un referent de la classe. Totes les variants estandarditzen una bateria gran de 85 kWh. En condicions combinades CLTC, la versió de tracció posterior pot arribar als 605 km d'autonomia amb un consum d'energia de 14,5 kWh per 100 km; la versió amb tracció total arriba als 570 km amb 15,4 kWh per cada 100 km. Això cobreix totalment els desplaçaments diaris i els viatges familiars de mitja distància.


Amb la xarxa nacional de 3.400 estacions d'intercanvi de bateries de NIO, el vehicle admet tant la càrrega ràpida com l'intercanvi de bateries de tres minuts, proporcionant una doble reposició d'energia d'alta eficiència. La càrrega ràpida afegeix energia ràpidament; L'intercanvi elimina els llargs temps d'espera, fent que la comoditat de reposició d'energia sigui líder en el sector. Combinat amb 107 optimitzacions aerodinàmiques que aconsegueixen un coeficient d'arrossegament tan baix com 0,25 i pneumàtics de resistència al rodament ultra baixa, el control de l'energia s'optimitza encara més, estalviant considerables costos energètics a llarg termini per als consumidors. Amb les opcions de lloguer de bateries flexibles, el llindar de compra es redueix considerablement, cosa que permet que més famílies gaudeixin fàcilment de viatges elèctrics purs còmodes i ecològics.
Sistema intel·ligent: la tecnologia potencia la comoditat i la seguretat
L'edició "Horse Success" ONVO L90 actualitza completament les funcions intel·ligents. El sistema d'infoentreteniment adopta l'última plataforma de connectivitat intel·ligent, compatible amb control de veu, interconnexió de telèfons intel·ligents, actualitzacions OTA i molt més. El reconeixement de veu és precís i sensible, admet el diàleg continu i el reconeixement d'ordres multiescenari. Per exemple, dir-li al sistema que engegui l'aire condicionat i reprodueixi cançons infantils es pot executar amb precisió, sense operacions complexes, fent que la conducció sigui més segura i còmoda. La interconnexió multipantalla pot transferir de manera perfecta la navegació i la informació multimèdia, i els passatgers del darrere poden gaudir d'entreteniment mitjançant pantalles dedicades, afegint més diversió als viatges familiars.


Pel que fa a l'assistència al conductor, equipa un conjunt complet de sistemes intel·ligents d'assistència a la conducció, que inclouen el control de creuer adaptatiu a tota velocitat, el centratge del carril, la frenada automàtica d'emergència, l'avís de sortida de carril i el control d'angle mort. A velocitats d'autopista, el creuer adaptatiu pot seguir i mantenir automàticament la distància de seguretat, reduint la fatiga en els embussos de trànsit eliminant les accions freqüents de l'accelerador i el fre. El frenat automàtic d'emergència pot aturar-se puntualment en situacions sobtades, millorant la seguretat. En comparació amb el sistema d'assistència de Denza N9, aquesta configuració està més alineada amb l'ús familiar pràctic. Una càmera panoràmica de 360 graus amb funció de xassís transparent presenta clarament l'entorn i les condicions inferiors-de-del vehicle, permetent que fins i tot els conductors nous manegin fàcilment aquest SUV gran.
Capacitat de càrrega: espai flexible per cobrir necessitats familiars diverses
La capacitat de càrrega de l'edició "Horse Success" de l'ONVO L90 és líder en la seva categoria. L'espai estàndard del maleter amb la tercera fila ocupada arriba als 430 litres, amb facilitat per a tres maletes de 28 polzades, material d'acampada, cotxets de nadons i altres articles bàsics per a viatges familiars, satisfent les necessitats d'emmagatzematge de viatges de llarga distància. En comparació amb el disseny del maleter de l'Xpeng G9, el seu interior és més regular i l'obertura és més àmplia, cosa que fa que la càrrega i la descàrrega d'articles grans siguin més còmodes. També inclou un maleter davanter elèctric intel·ligent de 240 litres, que integra 36 funcions de disseny eficients, ampliant encara més l'emmagatzematge, permetent que sis persones puguin portar deu maletes sense pressió. La segona i la tercera fila admeten el plegat dividit; la versió de set places també estandarditza l'accés a la tercera fila totalment elèctric. Els seients de la segona fila admeten el plegat elèctric en dues etapes, ampliant encara més l'espai d'emmagatzematge quan es pleguen, acomodant fàcilment articles voluminosos com roba, electrodomèstics i subministraments per a la llar, que s'ajusten perfectament a les diverses necessitats d'emmagatzematge de viatges familiars.


Dins del vehicle hi ha nombrosos espais d'emmagatzematge humanitzats: una caixa de recolzabraços central profunda per guardar mocadors, carregadors i altres articles; butxaques de les portes amb espai per a tasses i paraigües; coixinet de càrrega sense fil i portavasos; tot dissenyat per a una ordenada organització dels objectes personals. Les catifes antilliscants de doble capa incloses protegeixen eficaçment l'interior del maleter i el mantenen ordenat. Els detalls pensats i pràctics el fan perfectament adequat per a l'ús familiar i les necessitats d'emmagatzematge.
Cost-rendiment i competitivitat del mercat
Els preus ONVO L90 són molt competitius. En comparació amb rivals com Li L9 i AITO M9, el preu FOB és més accessible, però la configuració no es redueix. L'edició especial ve de sèrie amb l'exclusiu paquet de personalització Horse Success, que inclou el color Midnight Purple, rodes de 21 polzades, estris elèctrics, interior temàtic i altres configuracions de gran valor, de manera que els propietaris gaudeixen d'avantatges exclusius sense despeses addicionals. Les opcions de compra són flexibles: a més de la compra completa del vehicle, s'ofereixen esquemes de lloguer de bateries, amb preus d'entrada tan baixos com 193.900 RMB per a l'arrendament de bateries, i es poden acumular avantatges de compra addicionals, cosa que fa que els avantatges de rendibilitat siguin especialment destacats a la mateixa classe.
Com a campió de vendes del gran mercat de SUV elèctric pur de sis places, l'edició "Horse Success" ONVO L90, recolzada per la tecnologia de la plataforma NIO NT3.0, les riques característiques, l'interior espaiós i l'essència cultural única, ocupa una posició de lideratge al mercat. En comparació amb Lynk & Co 900, ofereix més espai i funcions més completes; en comparació amb Luxeed R9, té un rendiment econòmic més elevat i atributs culturals més distintius, que s'ajusten precisament a les múltiples necessitats dels usuaris familiars de luxe, comoditat, practicitat i simbolisme. Ja sigui la força de la marca, la capacitat del producte o el rendiment del cost, l'edició "Horse Success" ONVO L90 és un referent en la seva classe.
Conclusió
L'edició "Horse Success" de l'ONVO L90 equilibra l'apoderament cultural, la comoditat de luxe i el rendiment fort en dimensions bàsiques com ara l'exterior, l'interior, el tren motriu i l'espai. Combina viatges elèctrics purs i ecològics còmodes amb un ús familiar còmode i pràctic i un valor cultural significatiu d'edició especial. Construït sobre la plataforma avançada NIO NT3.0, garanteix el rendiment i la fiabilitat; a través del disseny i el simbolisme exclusius de l'Any del Cavall, afegeix un valor emocional únic, destacant en un mercat homogeneïtzat.
Ja sigui per desplaçaments diaris a la ciutat, viatges familiars curts o viatges de llarga distància per carretera, ofereix viatges còmodes, estables i eficients. Si busqueu un SUV gran de sis places pur elèctric que integri qualitat de luxe, espai pràctic, rendiment fort i simbolisme cultural, l'edició "Horse Success" de l'ONVO L90, sens dubte, val la pena tenir en compte-en profunditat.No dubteu a contactar amb nosaltres en qualsevol moment per començar el vostre viatge cap a l'èxit.
Especificacions 2026 ONVO L90
| Categories de paràmetres | Versió màxima | Versió ultra |
| EXW | $42,602 | $45,386 |
| Fabricants | NIO | NIO |
| nivell | SUV gran | SUV gran |
| Tipus d'energia | elèctrica pura | elèctrica pura |
| Data de llançament | 2026/1/23 | 2026/1/23 |
| Autonomia elèctrica pura CLTC (km) | 600 | 570 |
| Temps de càrrega ràpida de la bateria (hores) | 0.42 | 0.42 |
| Interval de càrrega ràpida de la bateria (%) | 10-80 | 10-80 |
| Potència màxima (kW) | 340 | 440 |
| Parell màxim (N·m) | 400 | 535 |
| Estructura corporal | SUV de 5 portes i 6 places | SUV de 5 portes i 6 places |
| Motor elèctric (Ps) | 462 | 599 |
| Longitud × Amplada × Alçada (mm) | 5145×1998×1766 | 5145×1998×1766 |
| Acceleració oficial de 0 a 100 km/h (s) | 5.9 | 4.7 |
| Distància de frenada oficial de 100-0 km/h (m) | 35.5 | 35.5 |
| Velocitat màxima (km/h) | 200 | 200 |
| Consum d'electricitat{0}}equivalent de combustible (L/100 km) | 1.7 | 1.79 |
| Garantia de tot el vehicle | Quatre anys o 100.000 quilòmetres | Quatre anys o 100.000 quilòmetres |
| Pes lliure (kg) | 2300 | 2360 |
| Capacitat de càrrega màxima (kg) | 2800 | 2900 |
| distància entre eixos (mm) | 3110 | 3110 |
| Via davantera/darrera (mm) | 1720/1717 | 1720/1717 |
| Angle d'aproximació/angle de sortida (graus) | 18/20 | 18/20 |
| Radi de gir mínim (m) | 5.7 | 5.7 |
| Mètode d'obertura de la porta del cotxe | Porta batedora | Porta batedora |
| Capacitat del maleter davanter (L) | 240 | 240 |
| Volum del maleter (L) | 430-1214 | 430-1214 |
| Coeficient d'arrossegament (Cd) | 0.25 | 0.25 |
| Marca de motor elèctric anterior | - | Poder NIO |
| Marca del motor posterior | Poder NIO | Poder NIO |
| Model de motor davanter | - | YS198S001 |
| Model de motor posterior | TZ198Y001 | TZ198Y001 |
| Tipus de motor | Imant permanent/sincrònic | Inducció frontal / asíncron posterior Imant permanent / síncron |
| Nombre de motors d'accionament | un sol motor | Motors duals |
| Distribució del motor | posterior | Davant + Darrera |
| Garantia per als tres sistemes elèctrics | Vuit anys o 160.000 quilòmetres | Vuit anys o 160.000 quilòmetres |
| Tipus de bateria | bateria de liti ternària | bateria de liti ternària |
| Marques de cèl·lules de bateria | CATL (Jiangsu Times) i Zhongchuang Innovation | CATL (Jiangsu Times) i Zhongchuang Innovation |
| Mètode de refrigeració de la bateria | Refrigeració líquida | Refrigeració líquida |
| Canvi de bateria | suport | suport |
| Energia de la bateria (kWh) | 85 | 85 |
| Densitat d'energia de la bateria (Wh/kg) | 193.2 | 193.2 |
| Consum d'energia per cada 100 quilòmetres (kWh/100km) | 14.6 | 15.4 |
| Plataforma d'-alta tensió (V) | 900 | 900 |
| Potència de descàrrega de CA externa (kW) | 3.3 | 3.3 |
| Abreviatura | Vehicle elèctric caixa de canvis d'una-marxa | Vehicle elèctric caixa de canvis d'una-marxa |
| Nombre d'engranatges | 1 | 1 |
| Tipus de transmissió | Caixa de canvis de relació de transmissió fixa | Caixa de canvis de relació de transmissió fixa |
| Direcció del xassís | ||
| mètode de conducció | Motor-darrera, tracció-darrera | Doble motor-tracció a les quatre-rodes |
| Tracció a les quatre-rodes | - | Tracció elèctrica a les quatre-rodes |
| Tipus de suspensió davantera | Suspensió independent de doble horquilla | Suspensió independent de doble horquilla |
| Tipus de suspensió posterior | Suspensió independent de cinc-enllaços | Suspensió independent de cinc-enllaços |
| Tipus d'assistència | Assistència elèctrica | Assistència elèctrica |
| Estructura de la carrosseria del vehicle | Coixinet{0}}de càrrega | Coixinet{0}}de càrrega |
| Frenatge de rodes | ||
| Tipus de fre davanter/darrera | Disc de ventilació | Disc de ventilació |
| Tipus de fre d'estacionament | Fre d'estacionament electrònic | Fre d'estacionament electrònic |
| Especificacions dels pneumàtics davanters | 255/50 R21 | 255/50 R21 |
| Especificacions dels pneumàtics posteriors | 275/45 R21 | 275/45 R21 |
| seguretat passiva | Les característiques estàndard inclouen coixins d'aire per al conductor i el passatger, coixins d'aire laterals davanters i posteriors i coixins de seguretat davanters i posteriors. | Les característiques estàndard inclouen coixins d'aire per al conductor i el passatger, coixins d'aire laterals davanters i posteriors i coixins de seguretat davanters i posteriors. |
| Seguretat activa | Les característiques estàndard inclouen ABS, EBD, EBA, TCS, ESC, control de la pressió dels pneumàtics, avís de sortida de carril i frenada automàtica d'emergència. | Les característiques estàndard inclouen ABS, EBD, EBA, TCS, ESC, control de la pressió dels pneumàtics, avís de sortida de carril i frenada automàtica d'emergència. |
| Control de conducció | Admet els modes esportiu/ecològic/estàndard/confort/personalitzat, recuperació d'energia, retenció automàtica, suspensió d'aire, etc. | Admet els modes Esport/Eco/Estàndard/Comfort/Fora-carretera/Neu/Personalitzat, recuperació d'energia, retenció automàtica, suspensió d'aire, etc. |
| Maquinari de conducció | Sensors d'aparcament davanters/darrera, càmera de visió envoltant de 360-graus, xip NVIDIA Orin-X (254 TOPS), 11 càmeres, etc. | Sensors d'aparcament davanters/darrera, càmera de visió envoltant de 360-graus, xip NVIDIA Orin-X (254 TOPS), 11 càmeres, etc. |
| Funcions de conducció | Conducció assistida de nivell 2, control de creuer adaptatiu a tota-velocitat, avís de sortida de carril, assistència de manteniment de carril, etc. | Conducció assistida de nivell 2, control de creuer adaptatiu a tota-velocitat, avís de sortida de carril, assistència de manteniment de carril, etc. |
| Aparença/Anti-robatori | Llandes d'aliatge, portes de tancament suau-electric, porton posterior elèctric, tiradors de portes elèctrics ocults, etc. | Llandes d'aliatge, portes de tancament suau-electric, porton posterior elèctric, tiradors de portes elèctrics ocults, etc. |
| llums exteriors | Fars LED de llum de baixa / llarga, fars adaptatius de llum alta / baixa, fars automàtics, il·luminació ambiental de 16 milions de colors, etc. | Fars LED de llum de baixa / llarga, fars adaptatius de llum alta / baixa, fars automàtics, il·luminació ambiental de 16 milions de colors, etc. |
| Lluerna/vidre | Les característiques inclouen un sostre solar segmentat i sense-obertura, finestres elèctriques d'un-toc per a totes les finestres i vidres insonoritzats de diverses-capes. | Les característiques inclouen un sostre solar segmentat i sense-obertura, finestres elèctriques d'un-toc per a totes les finestres i vidres insonoritzats de diverses-capes. |
| Pantalla/Sistema | Pantalla de control central 3K de 17,2 polzades, xip Qualcomm Snapdragon 8295P, sistema SkyOS TianShu, pantalles posteriors duals de 8 polzades + 17.3-polzades. | Pantalla de control central 3K de 17,2 polzades, xip Qualcomm Snapdragon 8295P, sistema SkyOS TianShu, pantalles posteriors duals de 8 polzades + 17.3-polzades. |
| Configuració intel·ligent | Connectivitat del vehicle 5G-a-tot (V2X), actualitzacions OTA (Over-The-Air), control remot mitjançant l'aplicació mòbil, karaoke al-cotxe, etc. | Connectivitat del vehicle 5G-a-tot (V2X), actualitzacions OTA (Over-The-Air), control remot mitjançant l'aplicació mòbil, karaoke al-cotxe, etc. |
| Configuració dels seients | Seients de cuir, seients de conductor i passatgers regulables elèctricament-, seients davanters amb calefacció/ventilació/massatge, seients de segona fila-escalfats/ventilats/massatge, etc. | Seients de cuir, seients de conductor i passatgers regulables elèctricament-, seients davanters amb calefacció/ventilació/massatge, seients de segona fila-escalfats/ventilats/massatge, etc. |
| Àudio/Il·luminació interior | Sistema de so de 23 altaveus, Dolby Atmos, il·luminació ambiental activa de 16 milions de colors | Sistema de so de 23 altaveus, Dolby Atmos, il·luminació ambiental activa de 16 milions de colors |
| Aire condicionat/nevera | Aire condicionat automàtic, aire condicionat amb bomba de calor, aire condicionat posterior independent, purificador d'aire-cotxe | Aire condicionat automàtic, aire condicionat amb bomba de calor, aire condicionat posterior independent, purificador d'aire-cotxe |
| Paquet opcional | Servei de lloguer de bateries (85 kWh), subscripció a tots els-escenaris de navegació (NOA), etc. | Servei de lloguer de bateries (85 kWh), subscripció a tots els-escenaris de navegació (NOA), etc. |
Preguntes freqüents
P1: Quins són els avantatges principals de l'edició "Horse Success" d'ONVO L90?
A:Quatre avantatges bàsics:
Cultura exclusiva: paquet de personalització estàndard de Horse Success, que inclou un color exterior especial, rodes i elements interiors amb un simbolisme propici;
Espai líder en la seva classe: distància entre eixos de 3.110 mm amb disseny de sis seients, seients de gravetat zero de la segona fila ofereixen el màxim confort;
Rendiment fort: tecnologia elèctrica de 900 V de domini complet-, 0-100 km/h en 4,7-5,9 segons, autonomia 570-605 km;
Valor excepcional: preus més accessibles, característiques riques, avantatges de compra generosos; Els lliuraments acumulats que superen les 43.000 unitats validen l'acceptació del mercat.
P2: Com són el rendiment i l'abast de potència del SUV ONVO L90?
A:Excel·lent. Dues versions: tracció posterior amb un màxim de 340 kW, 0–100 km/h en 5,9 segons, autonomia CLTC 605 km a 14,5 kWh/100 km; tracció integral amb sistema de 440 kW, 0–100 km/h en 4,7 segons, autonomia CLTC 570 km a 15,4 kWh/100 km. Bateria estàndard de 85 kWh, admet una càrrega ràpida i un intercanvi de bateria de tres minuts a través de la xarxa de NIO, que ofereix una reposició d'energia còmoda i satisfà completament les necessitats de viatges familiars diaris i de llarga distància.
P3: Quin és el més destacat del rècord i el rendiment del mercat ONVO L90 Xina?
A:Des de l'agost de 2025, els lliuraments acumulats van superar les 43.000 unitats, ocupant el primer lloc en les vendes de SUV grans purs elèctrics de 2025. Aquest rècord prové d'un espai líder en la seva classe, característiques riques, tecnologia fiable i preus accessibles, la qual cosa el converteix en una opció preferida per a les famílies que consideren un gran SUV pur elèctric de sis places.
P4: L'interior de l'ONVO L90 "Horse Success" Edition és luxós i còmode?
A:Extremadament. Cuir Nappa bicolor, materials suaus, adorns de fusta, ambient càlid i premium; 2+2+2 distribució de sis seients, seients de gravetat zero de segona fila ajustables en diversos angles, amb suport lumbar i reposacames dedicats; interconnexió estàndard multipantalla, pantalla d'entreteniment al sostre, nevera a bord, a més d'accessoris inclosos, que mostra la cura i la comoditat per viatjar en família.
P5: Què tan competitiu és el preu ONVO L90 en comparació amb els competidors?
A:Molt competitiu. Més accessible que Li L9 i AITO M9 tot i que inclou el paquet de personalització d'alt valor Horse Success com a estàndard. Les opcions flexibles de compra i lloguer de bateries redueixen encara més les barreres d'entrada, amb avantatges combinats de fins a 19.000 RMB, que ofereixen funcions més riques i una experiència cultural exclusiva per menys diners que molts rivals.
Etiquetes populars: 2026 onvo l90 pure electric suv gran, Xina 2026 onvo l90 pure electric suv gran proveïdors

